EDİTORYAL SÜREÇ YÖNETİM SİSTEMİ

Birden çok yazar ve bölümden oluşan kitap, kitap bölümü, dergi vb. editörlük çalışmalarını profesyonelce yönetin… Çok yazarlı eserler ortaya koymak isteyen editörler ve yayınevleri için en ideal sistem…

EdiSis - Editoryal Sistem

Editoryal Yazılım Hizmeti

Editör veya yayınevi olarak bir kitap yazmaya karar verdiniz ve bu kitap birden çok yazar veya bölümden oluşuyor. Editör, yazar, hakem, tasarımcı gibi roller tanımlamak ve bu kişileri yetkilendirmek istiyorsunuz. Editoryal süreçteki kişileri, görevleri ve zamanı profesyonel bir şekilde yönetebileceğiniz gelişmiş bir sistem sunuyoruz. 

Editoryal Sistem Size Ne Kazandırır?

Editoryal Süreç

Yayınevleri veya editörler bir eserin ortaya çıkması için geçen tüm süreci gerekli yetkilendirmeleri ve ayarları yaparak çevrim içi ortamda yönetebilir, takip edebilir...

Yazarlık

Yazarlar yazılarını çevrim içi ortamda gönderebilir, yazılarıyla ilgili süreci (kabul, düzeltme talebi, red vb.) takip edebilir, sistem üzerinden editörlerle yazışabilir.

Editörlük

Baş editör veya bölüm editörleri gelen yazıları inceleme, kabul etme, hakeme atama, yayına gönderme vb. süreçleri yönetebilir, yazarlarla sistem üzerinden yazışabilir.

Hakemlik

Sisteme hakem olarak eklenen kişiler kendilerine atanan yazıları/görevleri sistem üzerinden görebilir, yazılarla ilgili değerlendirmelerini yapıp editörlere ve yazarlara önerilerde bulunabilir.

Çevirmen

Sisteme eklenen yazılar eğer tercüme edilecek ise, kontrolden geçen ve anaylanan yazılar çevirmenin paneline düşer. Çevirmen görevini tamamlayarak hazır dosyaları yine sistem üzerinden gönderebilir.

Tasarım, Mizanpaj

Çevrim içi veya basılı yayın için kabul edilen makaleler, kitap bölümleri, kitaplar tasarım ve mizanpaj görevini yürüten kişilerin paneline düşer. İlgili kişiler görevlerini tamamlayarak hazır olan dosyaları sistem üzerinden editöre gönderir.

EDİTORYAL SÜREÇ YÖNETİM SİSTEMİ - AKADEMİK HAKEMLİ DERGİ SİSTEMİ

Daha detaylı bilgiye mi ihtiyacınız var?

Bize yazın veya arayın, sorularınızı cevaplayalım…

0 +
Aktif Kullanıcı
0 +
Yayınevi ve Editör
0 +
Yayın